Cуд у справі Марківа в Італії: Україна просить відстрочки

Home  >>  Новини  >>  Cуд у справі Марківа в Італії: Україна просить відстрочки

On September 14, 2018, Posted by , in Новини, Політика, With No Comments

В Італії суд присяжних міста Павії 14 вересня вдруге збирається на засідання у справі за обвинуваченням українського солдата Віталія Марківа у причетності до вбивства італійського фоторепортера на Донбасі чотири роки тому. Також цього разу планували розглянути і питання долучення до судового процесу держави України, позов проти якої подали журналістські спілки Італії під час попереднього суду 6 липня.

Але, як стало відомо Радіо Свобода, Міністерство юстиції України, що представляє інтереси держави в італійському суді, ще не готове до участі в цьому процесі. Напередодні згадане міністерство надіслало листа до суду Павії з проханням перенести засідання через відсутність адвоката і неготовність відомства долучитися до суду як відповідач, якого обвинувачують у загибелі фотожурналіста Андреа Роккеллі, громадянина Італії. За словами джерела Радіо Свобода, «Міністерство юстиції висловило свої заперечення італійській стороні, поки що немає захисника, і в п’ятницю це питання не буде представлене».

Читайте також: Один проти всіх. Справа українця Марківа напередодні суду в Італії

У зв’язку з цим адвокат підсудного Раффаеле делла Валле повідомив, що 14 вересня мають вирішити, чи продовжувати розгляд справи по суті та заслухати свідків без чільних представників України, чи таки перенести засідання на прохання українського уряду.

«Яким би не було рішення, ми готові до продовження процесу, буде присутній Віталій Марків, представники потерпілої сторони, будемо усі», – сказав Радіо Свобода адвокат українського бійця.

У разі продовження суду зі свідченнями мають виступити двоє громадян Італії від сторони обвинувачення. Один із них – представник слідчої групи карабінерів, які після загибелі фотографа 2014 року відкрили першу кримінальну справу з розслідування причин його смерті. Другий свідок – італійський підприємець, тодішній власник фірми, поблизу якої біля Слов’янська Донецької області внаслідок стрілянини 24 травня 2014 року загинули фоторепортер Андреа Роккеллі та його перекладач росіянин Андрій Миронов. Французький фотограф Вільям Ругелон – нині провідний свідок від обвинувачення – був тоді тяжко поранений.

Відповідно до процедури, заслухавши усіх свідків обвинувачення, суд почне слухати свідків сторони захисту. Це буде пізніше, після 4-5 засідань, прогнозує адвокат Делла Валле.

29-річний нацгвардієць Віталій Марків з подвійним громадянством України й Італії 15-й місяць перебуває під вартою у в’язниці в Мілані. Його арештували 30 червня 2017 року в аеропорту Болоньї. Український військовий відкидає усі обвинувачення і заперечує свою причетність до загибелі Роккеллі та Миронова. Адвокат підсудного Раффаеле делла Валле вважає обвинувачення проти Марківа безпідставними, а слідство назвав упередженим. Україна заперечує причетність бійця Національної гвардії до смерті італійського репортера. Сторона обвинувачення – батьки загиблого, журналістські організації Італії – наполягає на версії умисного убивства репортера під час війни на Донбасі.

а яка ваша думка:

       Multimedia Software