Земан призначив новий уряд Чехії під керівництвом мільярдера Бабіша

Home  >>  Новини  >>  Земан призначив новий уряд Чехії під керівництвом мільярдера Бабіша

On June 27, 2018, Posted by , in Новини, Світ, With No Comments

Президент Чехії Мілош Земан вдруге привів до присяги уряд під керівництвом бізнесмена Андрея Бабіша.

Популістський рух Бабіша ANO («Акція незадоволених громадян») переміг на виборах у жовтні і сформував уряд, який не зміг отримати вотум довіри у січні і мусив піти у відставку.

6 червня Земан повторно призначив Бабіша прем’єр-міністром країни. Після цього бізнесмен домовився про коаліцію із соціал-демократами. ANO має 78 депутатів у 200-місному парламенті Чехії, в той час, як соціал-демократи мають 15 місць. Таким чином під час обов’язкового голосування в парламенті щодо вотуму довіри новий уряд має розраховувати на підтримку від комуністів. Голосування відбудеться 11 липня.

Поліція Чехії підозрює Бабіша, підприємця і мільярдера, в шахрайстві при отриманні субсидії від Євросоюзу в розмірі двох мільйонів євро. Факт порушень підтвердило Європейське бюро по боротьбі з шахрайством. Бабіш всі звинувачення відкидає і називає їх політично мотивованими.

5 червня в Празі й інших містах Чехії пройшли антиурядові демонстрації. За словами організаторів акції протесту в Празі, петицію за відсторонення Бабіша з посади підписали 250 тисяч людей.

а яка ваша думка:

       Multimedia Software